محصولات شرکت کهن کاوان

معرفی محصولات شرکت کهن کاوان سمنان

مختصری در مورد ترکیبات شیمیایی

یک ترکیب شیمیایی ماده ای شیمیایی است که از مجموعه خاصی از اتم یا یون تشکیل شده است. دو یا چند عنصر از طریق واکنش شیمیایی  ترکیب می شوند و یک ترکیب شیمیایی را تشکیل می دهند. همه ترکیبات ماده هستند، اما همه مواد ترکیب نیستند.

یک ترکیب شیمیایی می تواند  اتمی باشد که در مولکولها یا کریستالها به هم وصل می شوند و  اتمها ، مولکولها یا یونها یک شبکه بلوری تشکیل می دهند. ترکیباتی که اساساً بر اساس اتمهای کربن و هیدروژن ساخته می شوند ، ترکیبات آلی نامیده می شوند و به سایر ترکیبات معدنی گفته می شود. ترکیبات حاوی پیوند بین کربن و یک فلز ترکیبات ارگانومتریال نامیده می شوند.

ترکیباتی که اجزاء آنها الکترونها را به اشتراک می گذارند به عنوان ترکیبات کووالانسی شناخته می شوند. ترکیبات متشکل از یونهای دارای بار مخالف به عنوان ترکیبات یونی یا نمکی شناخته می شوند.

در شیمی آلی ، بیش از یک ترکیب شیمیایی با همان ترکیب و وزن مولکولی وجود دارد. معمولاً به این ایزومرها گفته می شود. ایزومرها معمولاً دارای خصوصیات شیمیایی قابل ملاحظه ای هستند و اغلب ممکن است بدون اتصال به طور خودجوش جدا شوند. مثال رایج گلوکز در مقابل فروکتوز است. اولی آلدئید است ، دومی کتون است. ارتباط متقابل آنها نیاز به تجزیه و تحلیل آنزیمی یا اسید پایه دارد.

آشنایی با شرکت تولید مواد شیمیایی کم کام
مواد شیمیایی 1


با این حال ، Tautomers یک استثناست: ایزومرزاسیون به طور خودبخود در شرایط عادی اتفاق می افتد ، به گونه ای که یک ماده خالص را نمی توان در تاتومرهای خود جدا کرد ، حتی اگر این موارد در شرایط ویژه ای نیز جدا شوند یک نمونه رایج گلوکز هستند که دارای فرم های زنجیره باز و حلقه است. هیچ کسی نمی تواند گلوکز خالص زنجیره باز را تولید کند.

ویژگی های مواد شیمیایی

رنگهای یک ماده شیمیایی منفرد (قرمز نیل) در حلال های مختلف ، تحت نور مرئی و اشعه ماوراء بنفش، نشان می دهد که چگونه ماده شیمیایی با محیط حلال خود به صورت پویا در تعامل است.

یک ماده شیمیایی ممکن است به عنوان “هر ماده ای با ترکیب شیمیایی مشخص” در کتاب درسی شیمی عمومی معرفی شود. طبق این تعریف ، یک ماده شیمیایی یا می تواند یک عنصر شیمیایی خالص یا یک ترکیب شیمیایی خالص باشد. یک ماده خالص همچنین می تواند به عنوان نوعی ماده تعریف شود که هم ترکیب قطعی داشته باشد و هم خصوصیات مشخصی داشته باشد.  شاخص ماده شیمیایی منتشر شده توسط CAS همچنین شامل چندین آلیاژ ترکیب نامشخص است. ترکیبات غیر استوکیومتری مورد خاصی (در شیمی معدنی) است که قانون ترکیب ثابت را نقض می کند و برای آنها ، رسم خط بین یک مخلوط و یک ترکیب ، مانند موارد هیدرید پالادیوم ، گاهی دشوار است. تعاریف گسترده ای از مواد شیمیایی یا مواد شیمیایی را می توان یافت ، برای مثال: “اصطلاح ماده شیمیایی” به معنی هر ماده آلی یا معدنی با هویت مولکولی خاص است ، از جمله – (i) هر ترکیبی از چنین موادی که بطور کامل یا جزئی اتفاق می افتد. نتیجه یک واکنش شیمیایی است یا این که در طبیعت رخ می دهد “.

آشنایی با شرکت تولید مواد شیمیایی کم کام

مواد شیمیایی 2
بسیاری از مواد معدنی به طور متقابل در محلول های جامد حل می شوند ، به طوری که یک سنگ واحد با وجود مخلوطی از نظر استوکیومتری ماده ای یکنواخت است. Feldspars یک نمونه متداول است: آنورتوکلاز یک سیلیکات آلومینیوم قلیایی است، که در آن فلز قلیایی به طور متناوب سدیم یا پتاسیم است.

مواد شیمیایی شامل چه چیزهاییست

در قانون ، “مواد شیمیایی” ممکن است شامل مواد خالص و مخلوط هایی با ترکیب یا فرآیند تولید مشخص باشد. به عنوان مثال ، مقررات اتحادیه اروپا “REACH” مواد یکپارچه “،” مواد چند مؤثر “و” موادی از ترکیب ناشناخته یا متغیر “را تعریف می کند. دو مورد اخیر شامل چندین ماده شیمیایی هستند. با این حال ، هویت آنها می تواند یا با تجزیه و تحلیل مستقیم شیمیایی یا مراجعه به یک فرآیند تولید واحد ایجاد شود. به عنوان مثال، زغال چوب مخلوط بسیار پیچیده و جزئی کاملاً پلیمری است که می تواند با فرآیند تولید آن تعریف شود. بنابراین، اگرچه هویت دقیق شیمیایی ناشناخته است، اما می توان با دقت بیشتر آنها را شناسایی کرد. شاخص CAS شامل مخلوط ها نیز می باشد.

آشنایی با شرکت تولید مواد شیمیایی کم کام


پلیمرها تقریباً به عنوان مخلوطی از مولکولهای جرم مولرهای متعدد ظاهر می شوند، که هر یک از آنها می تواند یک ماده شیمیایی جداگانه در نظر گرفته شوند. با این حال، پلیمر ممکن است توسط یک پیش ماده شناخته شده یا واکنش (ها) و توزیع جرم مولی تعریف شود. به عنوان مثال ، پلی اتیلن ترکیبی از زنجیره های بسیار طولانی واحدهای تکرار شونده -CH2 است و به طور کلی در چندین توزیع انبوه مولی ، LDPE ، MDPE ، HDPE و UHMWPEهستند.

تاریخچه مواد شیمیایی

مفهوم “ماده شیمیایی” در اواخر قرن هجدهم پس از کار شیمیدان جوزف پروست بر روی ترکیب برخی ترکیبات شیمیایی خالص مانند کربنات اساسی مس گذاشته شد. وی استنباط کرد: “همه نمونه های یک ترکیب دارای ترکیب یکسانی هستند؛ یعنی تمام نمونه ها نسبت جرم عناصر موجود در ترکیب را با هم دارند.” که اکنون به عنوان قانون ترکیب ثابت شناخته می شود.  بعداً با پیشرفت روشهای سنتز شیمیایی به ویژه در حوزه شیمی آلی؛ کشف بسیاری از عناصر شیمیایی و تکنیک های جدید در حوزه شیمی تحلیلی که برای جداسازی و تصفیه عناصر و ترکیبات از مواد شیمیایی به کار می رود منجر به استقرار شیمی مدرن شده است، این مفهوم  در اکثر کتب درسی شیمی یافت می شود. با این حال، برخی از اختلاف نظرها در مورد این تعریف وجود دارد، زیرا تعداد زیادی از مواد شیمیایی گزارش شده در ادبیات شیمی نیاز به فهرست بندی دارند.

آشنایی با شرکت تولید مواد شیمیایی کم کام


ایزومریسم برای محققان اولیه باعث دلخوری زیادی می شود ، زیرا ایزومرها دقیقاً همان ترکیب را دارند ، اما در پیکربندی (ترتیب) اتم ها تفاوت دارند. به عنوان مثال ، گمانه زنی های زیادی در مورد هویت شیمیایی بنزن وجود داشت، تا اینکه ساختار صحیح توسط فردریش آگوست ککوله شرح داده شد. به همین ترتیب ، ایده استریوایزومریسم – که اتمها ساختار سفت و سخت سه‌بعدی دارند و از این طریق می‌توانند ایزومرهایی را تشکیل دهند که فقط در ترتیب سه بعدی آنها متفاوت است – یک گام مهم دیگر برای درک مفهوم مواد شیمیایی مجزا بود. به عنوان مثال ، اسید تارتاریک دارای سه ایزومر مجزا است، یک جفت دیاسترومر با یک دیاستروومر که دو انانومر تشکیل می دهد.

محصولات تولیدی :کلسیم کلراید, کربنات سدیم , کربنات سدیم سبک و سنگین, اسید کلریدریک، اسید سولفوریک ،انواع سولفات،انواع کربنات،باریت،بنتونیت ،کلر ،آب،ژاول ،کلروپتاس،سود پرک، سود مایع،نمک ،اسید نیتریکاسید فسفریک،انواع کود ،و غیره

نمونه محصولات شرکت کهن کاوان سمنان

carbonate calsium gogerd powder karbonat kalsium Powder Sulfur Sodium Sulfate solfat sodium sulfuric acid اسید سولفوریک سولفات سدیم سولفوریک اسید کربنات کربنات کلسیم کلسیم گوگرد پودری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *